SİYASET

CHP'nin meclise soktuğu Öcalan İstanbul'a kayyum istedi

Teröristbaşı Öcalan'ın yeğeni TBMM'de yaptığı konuşmada kayyumları eleştirerek ''İstanbul ve Ankara'ya kayyum atayamayacaklar'' dedi.

TBMM'nin bugünkü gündemini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçeleri oluşturuyor.

Bütçe görüşmeleri zaman zaman gergin zaman zamansa sakin bir ortamda devam ediyor.

PKK'nın teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni Şanlıurfa HDP Miletvekili Ömer Öcalan'ın söz alarak konuşma yaptığı anlarda mecliste tansiyon aniden yükseldi.

Teröristbaşının yeğeni HDP'li belediyelere atanan kayyumları eleştirerek devletin İstanbul ve Ankara'ya kayyum atayamayacağını söyledi.

Yerel seçimlerde HDP ile ittifak yapan CHP'den ses çıkmazken teröristbaşının yeğeni AK Parti ve MHP'yi hedef alarak konuşma yaptı.

Öcalan, şunları söyledi: "İlk başta YSK eliyle saldırdılar. Sonra büyük bir marifetmiş gibi 28 belediyemizi gasbettiler. Yıllardır bu halk dimdik ayakları üzerinde durmuştur. Biz biliyoruz; bu belediyelere yapılan saldırı Kürt belediyeleri olduğu içindir. İstanbul ve Ankara'ya kayyum atayamayacaklar. Orada Kürt halkı dengeleri değiştirdi ama büyük metropoller olduğu için güç getiremeyecekler. Çünkü orada Türk halkının da iradesi var. Biz bunları halkımıza anlatacağız."

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri