SİYASET

Cihangir İslam Saadet Partisi'nden neden istifa etti?

Saadet Partisi'nin Meclis'teki iki milletvekilinden biri olan İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Cihangir İslam istifasıyla ilgili twitter'dan kısa bir açıklama yaptı.

Saadet Partisi'nden istifa ettiğini dün Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na (TBMM) bildiren Cihangir İslam, ardından kısa bir paylaşımda bulundu. 

Cihangir İslam'ın Saadet Partisi'nden neden istifa ettiği merak edilirken, bu istifayla Saadet Partisi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki milletvekili sayısı 1'e düştü. 

Cihangir İslam Twitter'dan istifa kararının düşünülerek verilmiş bir karar olduğunu belirtti ve şunları yazdı:

4 Mart 2020 itibarı ile @SaadetPartisi
’nden istifa ettim. Düşünülerek verilmiş bir karadır. Kişisel bir hesabım olmadı, bundan sonra da olmayacak. Kırgınlığım yok, @SaadetPartisi
camiasına içtenlikle şükranlarımı sunuyorum. Yoldayım. Yakında açıklama yapacağım. Selam ve Saygı ile

BAĞIMSIZ VEKİL SAYISI 7'YE ÇIKTI

Saadet Partisi, TBMM'de Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman tarafından temsil edilecek. İslam'ın istifasının ardından Meclis'teki bağımsız milletvekili sayısı 7'ye çıktı.

CİHANGİR İSLAM KİMDİR?

1959 yılında Sakarya’da dünyaya gelen İslam, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Profesörü.

İlkokulu Adapazarı Atatürk İlkokulunda, ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde bitirdi.

İslam, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anadolu Üniversitesi AÖF Felsefe Bölümü ve SUSEM İslami İlimler Programı mezunu.

ABD Minnesota Üniversitesi, Kanada – Montreal McGill Üniversitesi ve ABD Minnesota Twin Cities Spine Center’da Omurga Cerrahisi ve Klinik Araştırma eğitimi aldı ve fellowship programlarını tamamladı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesinde Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Klinik Şefliği yaptı.

Mazlumder, Saadet Partisi, HAS PARTİ, Adalet Zemini ve Hak ve Adalet Platformu kurucularındandır. Artı TV 45 + 45 Programı eş moderatörlüğü, Duvar gazetesi köşe yazarlığı yaptı.

İslam'ın 100’ün üzerinde bilimsel çalışması yanında sosyal alanda yayımlanmış çok sayıda makalesi de var.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen İslam, 3 çocuk babası.

Yorumlar
Günün Manşetleri