SİYASET

Cihangir İslam'ın CHP'ye transfer oldu

Saadet Partisi'nden istifa eden bağımsız İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun taktığı parti rozetiyle CHP sıralarına yerini aldı.

Geçtiğimiz yılın mart ayında "Metot ve görüş farklılıkları, bunun yanında vesayetten ari, özgürlükçü, demokratik, çoğulcu, eşitlikçi ve her kesimi kucaklayan bir anlayışın hakim olmasına dair inancım genel anlamda istifa gerekçelerimi oluşturmuştur" sözleriyle Saadet Partisi'nden istifa eden bağımsız İstanbul Milletvekili, CHP'ye katıldı.

CHP'NİN KOLTUK SAYISI 136'YA YÜKSELDİ

Bugün Meclis'te düzenlenen grup toplantısında İslam'ı kürsüye davet eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İslam'a rozetini taktı. CHP'nin Meclis'teki koltuk sayısı ise 136'ya yükselmiş oldu.

ESKİ PAYLAŞIMLARI GÜNDEME GELDİ

İslam'ın CHP'ye geçişi ise sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. İslam'ın geçtiğimiz dönemlerdeki yaptığı 'Balyoz' ve 'Laiklik' paylaşımları gündeme geldi.

"BALYOZ DAVASINDA ADALET TECELLİ ETMİŞTİR"

Cihangir İslam 2012 yılında balyoz için yaptığı paylaşımda, "Umudumuz o ki Balyoz Davası'nda adalet tecelli etmiştir. İlke olarak şunu söyleyebiliriz: Meşru iktidara müdahale suçtur; cezalandırılmalıdır" demişti.

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri