SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırıkkale'de müjdeleri art arda sıraladı

Kırıkkale'de vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meydanda bulunan kalabalığa müjdeleri üst üste sıraladı.

Kırıkkale'de vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan meydanda bulunan kalabalığa müjdeleri üst üste sıraladı.

Son 17 yılda Kırıkkale'ye eski rakamla 13 katrilyon, bugünkü rakamla 13 milyar. Eğitimde 934 yeni derslik, 5 bin 414 kapasiteli yüksek öğrenim kurumları, çeşitli branşlarda spor tesislerde. Kırıkkale'de ve Keskin'de iki tane Millet Bahçesi projemiz var. Proje ve yer seçim çalışmaları devam eden Millet Bahçelerimizi inşallah en kısa sürede yapıp hizmetinize sunacağız. 

"ŞEHİR HASTANELERİMİZ OLMASAYDI FELAKET YAŞARDIK"

Şu anda Delice BAL liginde oynuyormuş, BAL ligi yetmez. Hem de Kırıkkale. Bu sene şampiyon olacağız diyorlar. Yüksek ihtisas hastanemize 300 yataklı blok yaparak hastanemizi büyüttük. Şu Elazığ, Malatya depreminde o dev şehir hastanelerimiz olmasaydı biz orada ne felaket yaşardık biliyor musunuz? Oraya gittiğimde o modern şehir hastanelerimizde ben enkazların altından çıkıp getirilen kardeşlerimi görünce huzura erdim, çünkü hepsi huzurluydu. Ameliyathanelerde gerekli operasyon yapılmış, kardeşlerimiz hijyenik şartlara haiz odalarında refekatçılarıyla birlikte yatıyordu. İşte modern Türkiye bu.

MÜHİMMAT DEPO KOMUTANLIĞI KIRIKKALE'YE TAŞINIYOR

Delice tuzunun ekonomimize kazandırılması için özel sektörün çabaları sürüyor. Kırıkkalemiz savunma sanayiinde ülkemizin en önemli merkezi. Kırıkkalemizin bu alanındaki öncü rolünü daha da güçlendirdik. Bir kez daha tesisimizin, Kırıkkalemize ve TSK'ya hayırlı olmasını diliyorum. Mühimmat Depo Komutanlığı'nı Kırıkkale'ye taşıyoruz. Yine jandarmamızın uluslararası tatbikatta yapabileceği boyutta jandarma eğitim birliğini Kırıkkale'ye getiriyoruz. Roket üretim ve geliştirme tesisi de Kırıkkale'de kuruluyor. Türkiye'de ilk ve tek silah sanayi ihtisas organize sanayi bölgesi Kırıkkale'de. Buranın özellikle İHA tasarım ve üretim merkezi haline getirilmesi için Savunma Sanayii Başkanlığımızda çalışmalar yürütülüyor. Bir özel sektör firmamız tarafından Kırıkkale'ye F-16, SİHA bomba, gövde üretim ve dolum tesisi kuruluyor. Kızılırmak'ın nazlı nazlı aktığı bir tabiat harikası olan turizme kazandırmak istiyoruz. Tarihi Çeşnigir Köprüsü ihya edilmek suretiyle, bu bölge kanyon, yürüyüş, bisiklet alanları ve seyir teraslarıyla hizmetinize sunuluyor.

YIL SONUNA KADAR DOĞALGAZ

Sizlerden hayır duası istiyorum. Arkamızda siz bulunursanız çözmeyeceğimiz sorun, aşamayacağımız sorun kalmayız. En büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve dayanışmamızdır. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Kardeşlerim sizlerden aramıza kimsenin girmesine izin vermemenizi istiyorum. Yıl sonuna kadar burada inşallah doğalgaz olayını da çözmüş olacağız.

Yorumlar
Günün Manşetleri