SİYASET

Darbe söylemi üzerinden skandal sözlerle muhalefet etti

AK Parti'den kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildikten sonra istifa ederek Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu bu kez darbe söylemleri üzerinden gündemde kalmak için hükümete muhalefet etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu "Türkiye hala darbelerin yapılabileceği bir ülke ise bu darbeler tweet atarak değil sayın Cumhurbaşkanının 45 gündür gitmediği ülkenin başkentine ivedi olarak dönmesiyle engellenebilir" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı: Türkiye hala darbelerin yapılabileceği bir ülke ise bu darbeler iktidarın twitter kampanyalarıyla, çocuksu mesajlarıyla sanal alemde değil ülkenin başkenti Ankara'da ciddi bir şekilde meselelere eğilerek engellenebilir. Devletin kritik meseleleri siber güvenliğinden kimsenin emin olmadığı dijital ortamda yapılan toplantılarda değil, sosyal mesafeye dikkat ederek başkentte yüz yüze yapılan toplantılarda ele alınabilir.

Yazar Ragıp Zarakolu'nun olay yaratan köşe yazısına değinen Davutoğlu, şöyle konuştu: Kah beş para etmez, akademik olarak çapsız, gazetecilik açısından yetersiz bir rapordaki yarım yamalak bir cümleden bütün ülkeyi darbe tehdidi ile ayağa kaldırıyorlar kah bir siyasetçinin sorumsuz ifadesinden bütün memleketin darbe tehdidi ile savaşması için kendi kendilerini oyalıyorlar. Ülkemizi bir trol ülkesine, iktidarı bir propaganda şirketine çeviren bu durum gerçekten trajikomik manzaraların oluşmasına yol açıyor.

Yorumlar 19 Yorum
Günün Manşetleri