SİYASET

Davutoğlu bu kez gündemine EYT'lileri aldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, EYT'lilerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Partisini kurduğu günden beri halktan bir türlü istediği desteği alamayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bu kez gündemine EYT'lileri aldı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Bize şu an 4 ile 9 arasında bir oyumuz olduğu söyleniyor çeşitli anket firmalarından. İktidara yakın firmalar farklı söylüyorlar ama bizim de tahminimiz biz şu an 6 -7 civarında bir oy potansiyeli gözüküyor daha teşkilatlarımız tamamlanmadan. Türkiye’de henüz daha bazıları Gelecek Partisi'nin kurulduğunu bile bilmiyor." açıklamalarıyla baraj altında kaldıklarını ifade etmişti.

"İKTİDARA GELENE KADAR BEKLEYEMEYİZ"

Partisinin gündemde tutmak için kolları sıvayan Davutoğlu EYT'ler üzerinde pr kasma çabasına girdi. Davutoğlu, "EYT'de emeklilikle ilgili kriterle koyulmuşsa ve bu kriterler bilinerek insanlar yola çıkmışsa bu konuda hiçbir şeye takılmadan insanlar emekli olabilmeli. Parti kurulduktan sonra bu konuyu ekonomi ekibimizle detaylı olarak ele aldık. Onlara şu görevi verdim. EYT ile ilgili mağdur olan ya da adaletsizlik yaşayan vatandaşlarımız için bir çözüm önerisi geliştirin ve bunu kamuoyuyla da paylaşalım. Bunun için bizim iktidara gelmemiz şart değil. Hükümete de bu konuda gerekli mesajları verelim. Bir gün iktidara da geleceğiz o zaman zaten çözeceğiz. O zamana kadar bekleyemeyiz. Arkadaşlarımız çok titiz bir çalışma yapıyorlar. Ekonomide mali disiplin önemli. Mali disiplinde EYT'lilerin maliyetinden çok daha fazla maliyeti gereksiz yerlerde yapıyorsanız... EYT'lilere de adaletsizlik payı düşüyorsa bu sürdürülebilir bir şey değil." şeklinde konuştu.(nethaber)

"HEM RAPOR HEM ÇÖZÜM ÖNERECEĞİZ"

Bu konuda çok kapsamlı kaynak da gösteren hem rapor hem de çözüm önerisi sunacağız diyen Davutoğlu, "Hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Sadece rapor değil çözüm önerisi de sunacağız. Çünkü adaletsizliğin maliyetini ölçecek başka bir maliyet olmaz. Burada bir adaletsizlik var EYT'liler bu tepkilerinde haklıdır." dedi.

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri