SİYASET

Davutoğlu'ndan 8 yıl sonra Esed itirafları! 3 saat baş başa görüştüm

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 2012 yılında Beşar Esed ile yaptığı görüşme ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Davutoğlu o görüşmede Esed'e yanında olduklarını ama reform yapması gerektiğini söylediğini açıkladı.

Eski Başbakanlardan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu canlı yayında Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı. Davutoğlu 2012 yılında Beşar Esed ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı.

Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

ESED'I İKNA ETMEYE ÇALIŞTIK

"2011 Ocak ayından Ağustos ayına kadar defaatlerle Suriye'ye gittim. 8 ay ben de Sayın Erdoğan da, Sayın Abdullah Gül de hepimiz Beşar Esed'ı küçük küçük reform yapmaya ikna etmeye çalıştık. Son görüşmemle ilgili efsanevi şeyler anlatılıyor.

davutoğlu

ESED'A TEMİNAT VERDİK

Ağustos 2012'de 6 buçuk saat görüştüm Esed'la. 3 saat baş başa. Tek niyetim vardı, aman bu Mısır'da rejim çöktü, Libya'da çöktü, Tunus'ta çöktü, Suriye'de biz senin yanındayız. Küçük birkaç reform yap. Bu dalgayı bir atlat. Bu halk seni seviyor. Biz senin yanındayız. Bu teminatı verdik.

HİÇ BİR ŞEY GİZLİ DEĞİL

Şimdi yorumlar yapıyorlar bazı Suriye istihbaratı ile ilgili gazeteciler de. Şöyle diyorlar 'Davutoğlu gitti Beşar Esed'a bir takım şeyler dikte etti.' Hayır. O 6 saatlik görüşme devlet kayıtlarındadır. Hiç bir şey gizli değil."

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri