SİYASET

Davutoğlu'nun HDP yakınlaşması istifayla sonuçlandı

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi ile HDP arasındaki yakınlaşma parti içerisinde isyan çıkardı. HDP'lilerin genel merkez açılışına davet edilmesini gerekçe gösteren Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, görevinden istifa etti.

Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi ile HDP arasındaki yakınlaşma parti içerisinde isyan çıkardı.

Gelecek Partisi’nin 26 Temmuz’da Ankara’daki genel merkez binasının açılışına, HDP'li milletvekilleri ve il genel meclis üyesi de davet edilmişti.

PKK'nın meclisteki uzantısı konumunda bulunan HDP'ye yöneltilen bu davet Gelecek Partisi'nde bölünmeye sebep oldu.

Terör örgütü ile arasına mesafe koymayan HDP’nin partinin açılışa davet edilmesi, istifayı da beraberinde getirdi. Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Ahmet Yılmaz, görevinden ayrıldığını açıkladı.

''HDP'LİLER ÖN SIRALARDA OTURTULDU''

Yılmaz, istifası sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

“26 Temmuz'da Genel Merkez binasının açılışı için Ankara'ya gitmiştim. Giresunlu il Başkanı ve bir şehit yakını olarak programı ayakta dinlemekteydim. HDP milletvekili, HDP il genel Meclis üyesinin davetliler arasında olduğunu anonsta duyduğum anda ve onların ön sırada oturduklarını görünce bize tevdi edilen il başkanlığı görevini sonlandırma kararı aldım.”

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN UZANTILARINA ÖVGÜ: “HDP BİZİ ONURLANDIRMIŞTIR”

İstifa gerekçesi, Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen’i memnun etmedi. HDP’nin resmi bir parti olduğunu iddia eden Dilmen, tepki çeken davet ile ilgili “Biz açılışımıza davet etmişiz onlar da davete icap etmişler. Onurlandırmışlar. Şereflendirmişler, toplantımıza katılmışlar.” dedi.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri