SİYASET

Devlet Bahçeli: Terörist cenazelerine katılan hainlere milletvekilliği haramdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin kapatılması yönündeki talebini yineleyerek ''Bebek katiline sayın diyen milletvekili istemiyoruz. Teröriste gerilla diyen milletvekiline katlanamıyoruz. Sırtını PKK'ya yaslayan, terörist cenazelerine katılan hainlere milletvekilliği haramdır görüşündeyiz.'' dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

PKK terör örgütünün 13 Türk vatandaşını katlettiği hain saldırıya sert tepki veren Bahçeli, HDP'ye ve HDP'li vekillere yüklendi.

Son günlerin en sert konuşmasına imza atan Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

''TERÖRİST CENAZESİNE KATILANLARA MİLLETVEKİLLİĞİ HARAMDIR''

Bilinmelidir ki, dağda elde edilen stratejik ve mukayeseli üstünlüğü TBMM’de kaybetmeye, TBMM’de eritmeye ne sabrımız ne de tahammülümüz kalmıştır.

Türk devletinin ekmeğini yiyip havasını soluyan, hazinesinden geçinip imkanlarından yararlanan, sonra da dönüp bu devletin varlığına diş bileyen, nifak saçan, suikast düzenleyen teröristlere güzellemeler yapan siyasi terör safralarının yakasından tutmak millet vekaletinin iffetini taşıyan her muhterem milletvekili için namus meselesidir.

Bebek katiline sayın diyen milletvekili istemiyoruz. Teröriste gerilla diyen milletvekiline katlanamıyoruz. Sırtını PKK'ya yaslayan, terörist cenazelerine katılan hainlere milletvekilliği haramdır görüşündeyiz.

Yeter artık, sabır taşı çatladı bıçak kemiğe dayandı. Bu mesele var oluş, yok oluş meselesidir. İp inceldiği kadar incelmiştir, kopacağı varsa zaten kopacaktır. 

ŞEHİTLERİMİZİN KAFASINA KURŞUN SIKANLARA SEMPATİ BESLEYENLERLE AYNI YERDE Mİ BULUŞACAĞIZ

Gara'da evlatlarımızın kafalarına kurşun sıkan şerefsizlere sempati besleyenlerle aynı yerde nasıl buluşacağız? Hak mıdır bu, reva mıdır bu, adalet midir bu? Onların demokrasi mücadelesi içinde oldukları iddia ediliyorsa, bizim yaptığımız nedir?

BİR HDP'LİDEN GARA KATLİAMINI KINAYAN BİR AÇIKLAMA DUYDUNUZ MU

Bir HDP milletvekili, üstelik bayan, aynen şöyle diyor; "Biz barış dedikçe saldırdılar, kampı Türkiye bombaladı." Be hey milletvekili müsveddesi. Siz kimsiniz, saldıran kim? Esir kampı nerede, esir ne demek? Hiç mi vicdan yok sende? Bu kadar mı insanlıktan koptunuz? Bir başkası da "mesele kim olursa olsun insanı yaşatmak olmalıydı" diyor. Bu sözlerde PKK'ya bir tepki var mı? HDP'li bir yöneticiden Gara katliamını kınayan cılız da olsa bir itiraz duyanınız oldu mu? Ben duymadım.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri