SİYASET

Devlet Bahçeli'den Muharrem İnce açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli, parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen Muharrem İnce ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarını şöyle aktardı:

"Muharrem İnce'nin açıklamalarının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret ettik. Orada bazı sorularımız oldu. MHP lideri Devlet Bahçeli, ‘Sayın Muharrem İnce'yi 2018'den beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı. Gördüğümüz kadarıyla haksızlığa ve ayrımcılığa uğradı. “Parti kurar mı kurmaz mı bilmiyorum ama benim tespitim şudur” deyip şunları söyledi:

4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin ruhuyla atacağız adımla, CHP içinde Atatürk’e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. Kaynağından ve kökünden kopan CHP’yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarfedecektir. Anlaşılan odur ki, 1000 günde memleket parolasıyla, Atatürk ve kurucu değerleri hareketin miğferi atacağı anlaşılmaktadır. CHP içine tabi ki karışmamız doğru olmayacaktır.” 

Zaten MHP’nin uzun süredir açıklamalarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk çizgisinden koptuğuna yönelik bazı eleştiriler yer alıyordu. Bahçeli, “CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiği bu aşamada işi oldukça zordur.” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda sınır dışında da yapılan bazı terörle mücadele operasyonlarını da sorduk Bahçeli'ye. 

Bahçeli, "PKK tükenmiş ve bitme aşamasına gelmiştir. Bölücü terör örgütü dağılmanın eşiğindedir. Terör örgütünün kalıntıları da kısa sürede yok olacaktır. Sözde lider kadrosu nokta operasyonlarıyla etkisizleştirilmektedir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri