SİYASET

Dilek İmamoğlu'ndan Cumhuriyet Kadını açıklaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda giydiği kıyafetle gündeme gelerek "Cumhuriyet Kadını" polemiklerinin ortasındaki isim Dilek İmamoğlu konuyla ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Dilek İmamoğlu uzun süre tartışılan "Cumhuriyet Kadını" polemiği üzerine ilk kez konuştu. İmamoğlu "Bana göre Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan, kendini Cumhuriyet'e ait gören ve Cumhuriyet'i kendinde içselleştiren, Cumhuriyet ile bütünleşen herkes Cumhuriyet İnsanı! Bunun kadını erkeği yoktur, Cumhuriyet İnsanı olmak vardır!" dedi. 

Dilek İmamoğlu'nun konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

O benim tweetim değil. Bana ait olmayan bir Twitter hesabından paylaşılmış bir söylem. Şimdi o Twitter hesaplarının kapatılması yoluna başvurduk.

Cumhuriyet Kadını konusuna gelince bu benim şahsıma, sadece bana özel bir söylem değil. Bana göre Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan, kendini Cumhuriyet'e ait gören ve Cumhuriyet'i kendinde içselleştiren, Cumhuriyet ile bütünleşen herkes Cumhuriyet İnsanı! Bunun kadını erkeği yoktur, Cumhuriyet İnsanı olmak vardır!

Araştırma ve kapatma süreci uzun bir süreç. Yakıştıranlara teşekkür ediyorum. Böyle bir yakıştırmanın doğru olmadığını düşünenler de kendi açılarından haklılar. Konuya Cumhuriyet İnsanı olarak bakmak gerekiyor. Biz hepimiz Cumhuriyet İnsanıyız! Çünkü biz Cumhuriyet ile doğduk, Cumhuriyet ile var olduk ve bu böyle sonsuza kadar devam edecek.

Yorumlar
Günün Manşetleri