SİYASET

Doğu Perinçek'ten İmamoğlu'na Demirtaş tepkisi! Mehmetçiğe kurşun

İBB Kültür A.Ş'ye bağlı kitap satılan site hem Demirtaş'ın hem de terörist Sakine Cansız'ın kitaplarının satılması tepkilere yol açtı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de İBB'nin eliyle PKK'lılar ve Selahattin Demirtaş'ın kitaplarının satılmasına tepki gösterdi.

Fransa'da öldürülen terörist Sakine Cansız'ın kitabı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Kültür A.Ş’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda satışa sunuldu. Rezalete tepki büyüyünce İBB, Cansız'ın "Hep Kavgaydı Hayatım" kitabı satıştan kaldırıldı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

CHP idaresindeki İBB'nin bu skandal hareketi Twitter'da gündem oldu. Birçok vatandaş, teröristin kitabının reklamının yapılması ve İBB eliyle satılmasına tepki gösterdi.

MEHMETÇİK'E SATILAN KURŞUN

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İBB'nin bu skandal hamlesine sert tepki gösterdi. Söz konusu sitede, HDP'li Selahattin Demirtaş'ın da kitaplarının olduğunu anımsatan Perinçek, söz konusu kitapları İBB'nin raflarına koyanların, Türkiye'nin geleceğinde yerlerinin olmayacağını söyledi. Perinçek, "İBB raflarında Selahattin Demirtaş kitabı Mehmetçiğe kurşundur! PKK/HDP'ye özgürlük yok!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri