SİYASET

Ekrandaki Mehmetçik Gülnur Aybet

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülnur Aybet'in İngiliz Channel 4 News kanalında yaptığı konuşmayı ve moderatörü madara edişini konuşuyor.

 İngiliz Channel 4 News kanalına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülnur Aybet kendisini konuşturmayan moderatöre tarihi bir ders verdi.

Türkiye’nin DAEŞ’lı militanları serbest bıraktığını söyleyen moderatöre Aybet, ”Bunların hepsi yalan, DAEŞ teröründen en çok zarar gören ve DAEŞ terörünü Kuzey Irak’tan koalisyondaki ülkeler arasında tek başına en fazla temizleyen ülke biziz” ifadelerini kullanarak batı medyasının yalanlarını bir kez daha yüzlerine çarptı.

Gülnur Aybet moderatörün tüm önyargılarına, saldırgan tavırlarına ve kışkırtan söylemlerine tavrını bozmadan tek tek sabırla cevap verdi. Dün yaşanan canlı yayını Türk televizyonlarından daha sonra izleyen milyonlar, "Yabancı basın karşısında adeta cihat ediyor. Tebrik ederiz" diyerek kendisini kutladı.

İBRAHİM KALIN DA AYNI DERSİ VERMİŞTİ

Türkiye benzer bir tartışmayı Gezi olayları döneminde de yaşamıştı. CNN'in ünlü moderatörü Amanpour, İbrahim Kalın'ı köşeye sıkıştırmak istemiş ve "Göstericilere şiddet uyguluyorsunuz" diye suçlamıştı.

Amanpour ile Kalın arasında şu diyaloglar da yaşanmıştı:

Amanpour: Gezi Parkı'nı niye taktınız kafaya?
Kalın: Bunlar ABD Konsolosluğu'na saldıranlar
Amanpour: Sorum o değil.
Kalın: DHKP-C Amerikan Büyükelçiliği'ne bomba attığında terörist, Taksim'e çıkınca demokratik protestocu mu oluyor?
Kalın: Gezi'ye müdahale olmadı, dışına oldu.
Amanpour: Ama bizim muhabirlerimiz orada ve çektiler, içeri gaz atıldı.
Kalın: Burada göstericiler Cumhurbaşkanı'nın olduğu bölgeye doğru yürüdü. Sizin orada göstericiler Beyaz Saray'a yürürse ne yaparsınız?
Amanpor: Brogram bitti!
Yorumlar
Günün Manşetleri