SİYASET

Erdoğan: Ramazan'dan sonra normale dönmeyi planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK'sı öncesinden koronavirüs salgınının ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, koronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz.Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz." şeklinde konuştu.

Koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarını sürdüren Erdoğan "Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür. Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

Türkiye'deki sağlık hizmetlerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor. Bizim diğer ülkelerden farkımız, hem güçlü bir sağlık altyapısına sahip bulunmamız hem de gereken tedbirleri vakitlice almış olmamızdır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri