SİYASET

Erdoğan'dan Arınç'ın açıklamalarına cevap

Selahattin Demirtaş hakkında yaptığı açıklamaları ile eleştiri oklarının hedefi haline gelen Bülent Arınç'a bir tepki de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Burdur, Gümüşhane, Isparta, Sinop ve Kastamonu il kongrelerine video konferansla katılan Erdoğan, Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın serbest bırakılması yönündeki çağrılarına da cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi bireysel açıklamalar ile yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi açıklamaları hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez. Bizim nerede durduğumuz bellidir, istikametinde değişiklik yoktur.

TERÖRLE EL ELE KOL KOLA YÜRÜYENLER..

Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz.

YASİN BÖRÜLERİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLANLAR..

Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, Yasin Börülerin ölümüne neden olanlar hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından savunulmaz."

BÜLENT ARINÇ CANLI YAYINDA NE DEMİŞTİ?

Bülent Arınç, Habertürk'ün canlı yayınında "Ben de Sayın Cumhurbaşkanımız da, Adalet Bakanımız da tutuksuz yargılamadan yanayız"demiş ve Osman Kavala ile Selahattin Demirtaş'ın tutukluluklarını eleştirmişti. Arınç, tutuklama kararı veren hakimlere, Ergenekon hakim ve savcılarının son durumunu göstererek gözdağı vermişti.

Yorumlar 12 Yorum
Günün Manşetleri