SİYASET

Erdoğan'dan Lindsey Graham'a sert tepki

Başkan Erdoğan, ABD'li Senatör Lindsey Graham'a açıklamalarından dolayı sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan ziyareti dönüşü uçakta, aralarında  gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan, ABD'li Senatör Lindsey Graham'a açıklamalarından dolayı sert tepki gösterdi.


Başkan Erdoğan ''Trump’ın attığı tweet‘ler ortada. Türkiye karşıtı çevrelere tweet‘lerle mesaj  vermeye çalışıyor. Bir yandan da ABD’de 13 Kasım’da görüşmeniz olacak" dedi.

BU AÇIKLAMALAR TRUMP'I ZORA SOKAR

Başkan Erdoğan, ABD'li senatör hakkında çok çarpıcı ifadeler kullandı. Erdoğan, "Bu beyfendi dürüst bir insan değil. Çünkü BM Genel Kurulunda randevu istedi, verdim, görüştük. Bu görüşmelerde de edindiğim izlenim vardı. Hatta daha önce Türkiye’ye geldiğinde de Külliye’de kendisiyle görüştüm. Kendisine ekranda PYD/YPG’ye karşı verdiğimiz mücadelenin ne olduğunu, bu mücadelede Afrin olayının nasıl geliştiğini anlattım. Bunların birçok şeyden de haberi yok. Teröristlerin tünellerinden falan haberleri yok. Döndükten sonra bunların bir terör örgütü olduğunu, bunların Kürtlerle alakası olmadığına dair mesajları, söylediği sözler vardı. Şimdi ise garip garip açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklama Sayın Trump’ı zora sokacak bir açıklama" dedi.


"YENİLİR YUTULUR DEĞİL!"

Erdoğan Graham hakkında şu ana kadar açıklamadığı bir dunumu da ilk kez anlattı. Erdoğan, "Ben şunu açıklamak zorundayım. Yanımda tutuyor Sayın Trump’ı arıyor. Trump o esnada uçakta. Seçim kampanyası kapsamında Houston'a gidiyordu. Biz tabi uçakta Sayın Trump ile konuştuk. “Bugün döneceğim yarın da görüşeceğiz” dedi. Daha sonra, Sayın Turmp'la görüşmelerimizi yapıyoruz. Trump açıklamaları yaptıktan sonra Lindsey bu açıklamaları yapıyor. Yenilir yutulur değil" dedi.

Yorumlar
Günün Manşetleri