SİYASET

Faik Öztrak'tan Canan Kaftancıoğlu'na zehir zemberek sözler! Halk onu domuz ve teröristlerle hatırlıyor

Atatürk'e soyadı ile değil ismiyle hitap etmek istediğini söyleyen Canan Kaftancıoğlu, CHP'yi tam anlamıyla bölmüş durumda. Kaftancıoğlu'na parti içerisinden tepki yağarken parti sözcüsü Faik Öztrak'ın pazar günü gerçekleştirilen MYK toplantısında Kaftancıoğlu'na sert ifadelerle yüklendiği öğrenildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun parti içinde başlattığı tartışmanın MYK'da da sert bir tepkiye yol açtığı ortaya çıktı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun "Ben Atatürk değil Mustafa Kemal demeyi tercih ediyorum" sözünün Pazar gecesi toplanan MYK'da da ele alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, MYK'da söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Kaftancıoğlu'na Twitter'da tepki göstererek Atatürk fotoğrafı paylaşan milletvekilleri disipline sevk edilmelidir" dedi. Bazı MYK üyelerinin de Ağbaba'ya destek verdiği öğrenildi.

''ANADOLU'NUN HERHANGİ BİR ŞEHRİNE GİDİP İL BAŞKANLARIMIZ İLE ESNAFI ZİYARET ETSİNLER''

Bunun üzerine Ağbaba'ya tepki gösteren Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın teklife tepki gösterdiği ve şunları söylediği iddia edildi:

"İstanbul İl Başkanı sürekli polemiklerle gündeme geliyor. Bunu taşımaktan parti yoruldu artık. Kaftancıoğlu'na tepki gösteren vekillerimizi disipline sevk etmeyi öneren arkadaşlarımız, Anadolu'nun herhangi bir şehrine gidip İl Başkanlarımız ile esnafı ziyaret etsinler.

''HALK, CANAN HANIMI DOMUZLA HATIRLIYOR''

Halk, Canan Hanımı sürekli hatırlatıyor ve domuzla, Sakine Cansız'la ve Ermeni meselesi ile ilgili konuları hatırlatıyor. Canan Hanımı eleştirenleri disipline verelim diyenler, hata yapanlar yerine, hatayı eleştiren vekilleri cezalandırmak istiyor.

Buyurun yapalım o halde, vekillerin yüzde seksenini disipline verip meclisi boşalttırın. Sayın genel başkanım, bu tartışmayı bitirin. Herkes her aklına geleni söylemesin."

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri