SİYASET

Flaş iddia! CHP'ye başkan olmak için Erdoğan'la görüştü

Sözcü yazarı Rahmi Turan bugünkü yazısında CHP'li ismin Cumhurbaşkanlığı Külliye'sine giderek Erdoğan'la görüştüğünü yazdı.

Bilindiği üzere CHP'de gündem parti genel başkanlığı...

Birçok ismin zikredildiği süreçte iddialar peşisıra gelmeye başladı.

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan da bugünkü yazısında ortalığı karıştıran bir iddiada bulundu.

Turan'ın iddiasına göre CHP'de üst düzey bir isim 9 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Erdoğan'la konusu 'CHP Genel Başkanlığı' olan gizli bir görüşme gerçekleşirdi.

Kaynağının güvenilir olduğunu söyleyen Turan köşesinde herhangi bir isim vermedi. 

CHP'den Cumhurbaşkanı adayı gösterilen ve Erdoğan'a karşı mağlup olan Muharrem İnce'nin gündeminde de yine bu yazı vardı.

İnce, Rahmi Turan'ın yazısında bahsettiği ismin kim olduğununun ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.

Rahmi Turan'ın ortalığı karıştıran yazısındaki ifadeler şu şekilde:

“9 Kasım akşamı çok önemli bir siyasetçi sizin ‘Saray' bizim ‘Külliye' dediğimiz yerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzuruna çıktı.

CHP'li olduğu belirtilen o önemli kişi Külliye'ye kendi aracıyla değil, değişik plakalı başka bir araçla girdi. Kapıdaki görevliler talimat aldıkları için bilinmeyen plakalı aracın Külliye'ye girmesine izin verdiler.

Önemli kişi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la bir süre sohbet ettikten sonra yine değişik plakalı başka bir araçla Külliye'yi terk etti. CHP'li önemli kişinin AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile memleket meselelerini konuştuğu, Erdoğan'ın ona:

-“Türkiye'nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.” dediği belirtildi. CHP'li siyasetçinin önce ses çıkartmadığı, sonra itiraz eder gibi bir ifadeyle:

-“Engellerim var” şeklinde cevap verdiği ifade edildi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise:

-“Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” şeklinde yanıt verdiği belirtiliyor.

Şimdi “Kim bu önemli CHP'li?” diye soracaksınız değil mi?

Külliye'ye, yani Saray'a yakın haber kaynağım bana önemli bir CHP'linin adını söyledi. Ben de bunu sormak için o kişiyi aradım fakat tüm çabalarıma rağmen ulaşamadım. Onayını almadığım için de hiçbir isim açıklamıyorum.

Yorumlar
Günün Manşetleri