SİYASET

Gelecek Partisi kendi yaptırdığı ankette baraj altında kaldı

AK Parti'den kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildikten sonra partiden istifa ederek Gelecek Partisini kuran Ahmet Davutoğlu'nun partisinin oy oranı belli oldu.

Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkan olduğu Gelecek Partisi, son yaptırdıkları anketin sonuçları açıkladı. Anket sonucunu açıklayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 202 Kasım ayında ya da 2021'in Nisan ayında da baskın seçim olacağını iddia etti.

GELECEK PARTİSİNİN ANKETLERDE OY ORANI?

Gelecek Partisi'nin giderek oylarını artırdığını ifade eden Özdağ, "Bizim oy oranımız şu an yüzde 5 ile 8 arası. Bizim oylarımız artırıyor. Tanınma oranımız artıyor. Yüzde 20 civarında kararsız var. Kararsızlar da 'iktidara oy vermeyecekler' demektir. Kararsızlar mevcut yapıdan iktidardan rahatsız olanlar. Yüzde 10 civarında oy kullanmayan var, sandığa gitmiyorlar. Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri sadece sanal alemde sosyal medyada Sayın Erdoğan'ın yaptıklarını paylaşıyor, söylemlerini paylaşıyor, kendilerinin sokakta yapmış oldukları bir tane icraatını gösteremezsiniz, vatandaşın arasında göremezsiniz." şeklinde konuştu.

Yorumlar 9 Yorum
Günün Manşetleri