SİYASET

Gözler CHP'li Serra Kadıgil'i arıyor

Yaptığı twitter paylaşımında "Suriye'ye savaş açsak banka Esad'ın yanında yer alırım" diyen CHP'li Serra Kadıgil sosyal medyanın diline düştü.

Suriye'nin saldırısı sonrası 33 askerimizin şehit olmasının ardından Türkiye Suriye'ye savaş ilan etti ve rejim unsurlarının artık düşman unsuru olarak tanınanacağını dünyaya ilan etti. 

33 şehidin ardından Beşar Esad rejimine bağlı Suriye unsurlarına topyekün savaş ilan edildi. Suriye'deki yüzlerce hedef nokta atışlarıyla imha edildi. 

Türkiye 33 şehidin ardından tek yürek olurken, sosyal medyada ise bugüne kadar Suriye'ye toz kondurmayanlara ağır eleştiriler yöneltildi. 

Bu isimlerden biri de Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Sera Kadıgil'di. Kadıgil geçmiş dönemde kişisel Twitter hesabı üzerinden ezan ve şehitler için yaptığı saygısız paylaşımlar büyük tepkiyle karşalınmaştı.

Kadıgil bir paylaşımında ise, "Suriye'ye savaş açsak banko Esad'ın yanında yer alırım" şeklinde bir paylaşıma imza atmıştı.

Sosyal medya kullanıcıları bu paylaşımını hatırlatarak CHP'li Serra Kadıgil'e, "Suriye'ye savaş ilan ettik, şimdi s...ir git babanın yanına" diye tepki gösterdi.
Yorumlar 20 Yorum
Günün Manşetleri