SİYASET

İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığına 'Hata'lı yanıt

Gazeteci Ayşe Arman'ın, Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız sorusuna Ekrem İmamoğlu kaçamak yanıt verdi.

Hürriyet gazetesinden ayrıldıktan sonra Ayşe Arman ilk roportajı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile gerçekleştirdi. Gündeme dair pekçok soruya yanıt veren İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması ise pek bir manidar oldu.

"Sizin için, Cumhurbaşkanlığına oynuyor, o yüzden İstanbul Belediye Başkanlığı çok da fazla şey ettiği bir konum değil!" diyorlar. Haksızlar mı?

Haksızlar tabii! Ayrıca bu, mümkün mü? İstanbul, beni titretiyor, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak muazzam bir duygu. Hem sorumluluğu, hem ağırlığı var. Ben, o hisle yaşıyorum. Mevcut görevimi keyifle sürdürüyorum.

Peki Cumhurbaşkanlığı adaylığına oynamak…

Belli bir konum içindeyken, farklı bir makama oynamak, o makam için kendinize bir yol haritası oluşturmak, toplumsal görev üstlenenler için stratejik hata. Beni insanlar Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na uygun gördüler. Organik bir şekilde seçildim ve kabul gördüm. O yüzden şu an için için tek idealim, işimi yapmak. Ben dedim ki, "İstanbul'un gelmiş geçmiş, en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum." Şimdi ise diyorum ki ,"Dünyanın gelmiş geçmiş en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum!" Anlayacağınız tek konsantrasyonum bu. Onun dışında, şunu söyleyebilirim: Yarını, bilse bile, Allah bilir. Başka ne diyeyim?

Yorumlar 8 Yorum
Günün Manşetleri