SİYASET

İmamoğlu'nun iftira attığı belediyeden çok sert açıklama

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, TÜRGEV üzerinden mesnetsiz iddialar yönettiği Beyoğlu Belediyesi'nden çok sert bir açıklama yayımlandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Örnektepe Mahallesi'nde bulunan mülkün Beyoğlu Belediyesi'ne eşkiya anlayışı ile usulsüz devredildiğini, 165 milyon liralık 5 binanın TÜRGEV'e verildiğini ileri sürmüştü.

Son günlerde AK Parti'li meclis üyelerine yönelik çirkin sözleri ile gündeme gelen İmamoğlu'na Beyoğlu Belediyesi'nden yalanlama geldi.

"Asılsız ve çirkin iddialarını şiddetle kınıyoruz." denilen açıklamada bahse konu taşınmazın yıllardır Örnektepe halkı tarafından semt konağı olarak kullanıldığı hatırlatıldı. Binanın 2018'de yıkılarak yerine kapsamlı bir proje hazırlandığı ifade edilen açıklamada bahse konu binanın içerisinde "Sağlık Merkezi, Semt Konağı, Gençlik Merkezi, Kütüphane, Muhtarlık, Belediye misafirhanesi, 158 araç kapasiteli otopark, çok amaçlı toplantı salonu, STK ve amatör spor kulüpleri için yönetici odaları" bulunduğu belirtildi. 

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri