SİYASET

İP'te çarşı pazar fena karıştı! Özdağ, Akşener'i topa tuttu...

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Genel Başkanları Meral Akşener'in geçmişte attığı bir tweeti alıntılayarak zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Ümit Özdağ; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından genel başkanı Meral Akşener'i eleştirdi. Prof. Dr. Özdağ, Meral Akşener'in 20 Ekim 2016 tarihinde yaptığı paylaşımı hatırlattı.

"Majestenin demokrasisi"

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Meral Akşener'in "Grup kararı alınması mümkün olmayan bir konuda fikrini ifade etti diye Sn Özdağ ihraç istemiyle MDK'na (Merkez Disiplin Kurulu) sevkedildi. Majestenin demokrasisi!!! ifadelerinin yer aldığı paylaşımı etiketledi ve şunları söyledi:

"Siz de tüzüğe aykırı biçimde il ve ilçe başkanlarını imza vermeye zorlayarak siyasal linç ile ve hakaret ederek müşterek disiplin kuruluna sevk ettiniz. Benim vicdanım Allah, tarih ve Türk Milleti önünde rahat. Ya sizin demokrat olduğunu iddia ettiğiniz vicdanınız rahat mı?"

ÖZDAĞ, BUĞRA KAVUNCU'YU FETÖ'CÜ OLMAKLA SUÇLADI

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu ima etmişti.

Özdağ, Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü Enver Altaylı'nın yeğeni olduğunu hatırlatarak, "Kendisi FETÖ'nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk İşadamları Derneğinin başkan yardımcılığını yapmış" ifadelerini kullanmıştı. Özdağ, Kavuncu'nun bu görevi yıllarca yaptığını, 15 Temmuz'dan sonra devletin bu derneğin kapatılması için başvurduğunu ve derneğin kapatıldığını açıklamıştı.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri