SİYASET

İstifa kervanına Muhittin Böcek'te mi katılıyor? Son paylaşımında şok sözler

CHP'de istifa depremi yaşanıyor... 3 vekilin Muharrem İnce'nin kurulacak olan partisine geçmek üzere istifa etmesinin ardından CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten bomba bir paylaşım geldi. O sözler, Böcek'in de partisinden istifa edebileceği şeklinde yorumladı.

3vekilin istifasıyla sarsılan CHP'de sular durulmuyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı.

Muhittin Böcek'in dikkat çeken mesajında, "Kime ne yaptıysam hak etmiştir, bir de zamanını beklediklerim var" ifadesini kullandı.

KORONA TEDAVİ SÜRECİNDE PARTİSİNE ÇOK SERT YÜKLENMİŞTİ

Böcek, Kovid-19 tedavisi sürecinde CHP içerisinde yaşananlara tepki göstererek, "Partimizin çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını gördüm." ifadelerini kullanmıştı.

CHP'DE 3 VEKİL İSTİFA ETMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'eleştiri' mektubu yazan üç milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel partilerinden istifa etmişti.

Meclis'te yaptıkları basın açıklamasıyla istifa ettiklerini ve gerekçelerini açıklayan vekiller, rahatsızlıklarını ifade ettikleri 6 maddelik taleplerini 26-27 Ocak'ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e sunduklarını söyledi.

Önerilerine yanıt gelmediklerini söyleyen, Yalova Milletvekili Özcan Özel, açıklamasında, partisinde "yalnızlaştırıldıklarını ve dışlandıklarını" savundu.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri