SİYASET

İyi Partili Ağıralioğlu'ndan skandal 'Diyarbakır anneleri' açıklaması

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun, HDP İl banası önünde evlat nöbeti tutan 'Diyarbakır Anneleri' ile ilgili skandal sözleri büyük tepki çekti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, HaberTürk'de Eren Eğilmez'in sunduğu Gerçek Fikri Ne programına katıldı.

Gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Ağıralıoğlu'na, Diyarbakır HDP İl Binası önünde, kandırılarak dağa kaçırılan çocukları için eylemde olan anneleri İyi Parti'nin neden ziyaret etmediği soruldu.

İyi Parti'li Vekil, annelerin yaptığı eylemin doğru olduğunu fakat devletin oraya gitmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Ağıralioğlu, "Politik buluyorum. Annelerin oraya gitmesini doğru buluyorum. Şuna dikkat çekilmesi doğru: 'HDP bizim çocuklarımızı kandırıyor.' Bu algı için, böyle meşru bir hissiyatı annelerden başka hiçkimse yoğuramaz. Annelerin ızdırabı 'çocukarımızı bu HDP üzerinden dağa gönderiyorlar' algısı için doğrudur. Ama devletin oraya gitmesi yanlıştır. Devlet bakanları marifetiyle bir partinin binasına gidip öyle ağlayan bir görüntü veremez.  Asla devlet ağlamaz. Böyle bir görüntünün devletin itibarına suikast olduğunuz düşürünüyorum. Anneler gidebilir. Biz bir partiyiz. Düşünün ki; siyasal olarak muhattap almadığımız, siyasi meşruiyetini problemli gördüğümüz bir partinin önüne gidip orda hak aramayı devlet etme iddiamızla da yakışır bulamıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 21 Yorum
Günün Manşetleri