SİYASET

Kabine bugün toplanıyor! Süleyman Soylu sunum yapacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugünCumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferansla toplanacak. Kabine toplantısıda dün istifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sunum yapması bekleniyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa kararı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifayı kabul etmemesinin ardından bugün kabine toplanacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemler, önlemlerin yansıması ve uygulanması ile virüsün ekonomideki etkileri değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıya, çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul’daki Tarabya Huber Köşkü’nden katılacak. Erdoğan, toplantının ardından kamuoyuna açıklamalarda bulunacak.

erdoğan


SOYLU VE KOCA SUNUM YAPACAK

Toplantının ana gündemini daha önce olduğu gibi yine Kovid-19 oluşturacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sunum yapacağı kabine toplantısında koronavirüsle mücadele için yürütülen çalışmalar, alınan tedbirlerin uygulamalara yansıması konuları değerlendirilecek. Sokağa çıkma yasağına ilişkin uygulama ve bu yasağın önümüzdeki günlerde yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılmayacağı konuları da toplantıda ele alınacak. Yasağın hafta sonları uygulanmaya devam etmesi bekleniyor. Toplantıda önümüzdeki süreçte planlanan tedbirler de değerlendirilecek.

DESTEK VE TEŞVİKLER DE MASADA

Milliyet'in haberine göre: Koronavirüsün ekonomiye olan etkisi, vatandaşlar için sağlanacak destek ve teşvikler de masaya yatırılacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da askerlerin terhis ve celp dönemlerinin ertelenmesine ilişkin sunumu yapması ve bu hafta içi bu yönde bir kararın alınması bekleniyor. Erdoğan geçtiğimiz hafta bakanlara koronavirüs ile mücadele sonrası atılacak adımların ve stratejilerin geliştirilmesi talimatı vermişti.

Yorumlar
Günün Manşetleri