SİYASET

Kemal Kılıçdaroğlu camiler için nihayet konuştu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de minarelerden Çav Bella çalınmasına nihayet tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu cami minarelerinden ezan ve İstiklal Marşı dışında hiçbir sesin yükselmesini kabul etmeyeceklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de ezan sistemine girilerek müzik yayını yapılmasına ilişkin ilk açıklamasını yaptı.

FAİLLERİN BİR AN ÖNCE BULUNMASINI İSTİYORUZ

İbadet yerlerinin kutsal olduğunu belirten CHP Lideri, minarelerden ezan ve İstiklal Marşı dışında hiçbir sesin yükselmesini kabul etmeyeceklerini ifade etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, "İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir&#39;de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz.</p>&mdash; Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) <a href="https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1263773321629437954?ref_src=twsrc%5Etfw">May 22, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri