SİYASET

Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki yağıyor

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın tahliyesiyle ilgili söylediği sözlere CHP içinden tepki yağıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin dün gerçekleşen grup toplantısında tahliye kararıyla ilgili "Bazı gazeteci arkadaşlarımız tahliye oldular ama yetmiyor, hapiste düşünce suçlusu olmaz" ifadelerini kullandı.

Bu sözler Ergenekon Davası'ndan yatan isimlerle CHP kurmayları tarafından büyük tepkiyle karşılandı. 

YARBAY TATAR'IN KARDEŞİ TEPKİ GÖSTERDİ

Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren isimlerden birisi FETÖ’nün "Amirallere Suikast" kumpasındaki iftiraları nedeniyle canına kıyan Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar oldu.

Kumpas Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı da olan Ahmet Tatar, "Sayın Kılıçdaroğlu, şayet 'Arkadaşlar' diye Nazlı Ilıcak'tan Ahmet Altan'dan bahsediyorsanız bize hangi sıfatla hitap edeceksiniz? Şayet bunların yaptığı gazetecilik ise namusuyla şerefiyle işini yapan gerçek gazetecileri ne adla anmayı düşünüyorsunuz?" diyerek tepkisini ortaya koydu. 


DURSUN ÇİÇEK DE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP liderine tepki gösteren bir diğer isim ise, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarından hapis yatmış olan eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'ti. Çiçek, "Kılıçdaroğlu ‘Burada’ diye bağırttığı Ilıcak ve Altan kardeşlere kavuştu"  diyerek CHP liderini eleştirdi.

BİR TEPKİ DE ALİ TÜRKŞEN'DEN

Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren isimler arasında Poyrazköy kumpasında yıllarını hapishanede geçiren Ali Türkşen de var. Türkşen, Kılıçdaroğlu ile Ahmet Altan daha önce çekilen fotoğrafını paylaşarak şunları söyledi:

“Dünden beri bu fotoğrafa bakıyorum, anlamlandırmaya çalışıyorum, yapamıyorum. Hayata hangi pencereden, hangi bakış açısıyla bakmak lazım ki bu fotoğrafı anlayışla karşılayabilelim. Mehmet Baransu neden hapiste, kucaklanmayı en fazla hak eden kişi o değil mi bu durumda?”


TOPRAK ALTINDA YATMAYA DEVAM EDİYOR

Ergenekon kumpasında hapis yatan CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ise Altan ve Ilıcak'ın tahliyesini şöyle yorumlamıştı:

"Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan tahliye olmuş... BİR SÜRE CEZAEVİNDE YATTILAR.

Sebep oldukları...

Ali Tatar,

Kuddusi Okkır,

Türkan Saylan,

Cem Çakmak,

Soner Polat,

Kaşif Kozinoğlu,

Emcet Olcaytu,

Murat Özenalp

TOPRAK ALTINDA YATMAYA DEVAM EDİYOR!"

Yorumlar