SİYASET

Kemal Kılıçdaroğlu'nun komik Ekrem İmamoğlu savunması

Süleyman Özışık, Türkiye Gazetesi'ndeki köşesinde Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum tatilini değerlendirdi. Özışık, İmamoğlu'ndan çok Kemal Kılıçdaroğlu'nun komik savunmasını ağzına doladı..

Net Haber Genel Müdürü ve aynı zaman Türkiye Gazetesi köşe yazarı olan gazeteci Süleyman Özışık, Ekrem İmamoğlu'nun kar tatili keyfini ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun komik savunmasını bugünkü köşesinde değerlendirdi...

Özışık'ın yazısı şöyle... Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Elâzığ’a gitmesini, "Ekrem İmamoğlu gönderdiği yardımların yerine ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek amacıyla bölgeye gitti" gibi ayıplı bir sözle savunmaya çalışmıştı.
Ben ise adamımı bildiğim için, "Millet can derdinde, Ekrem İmamoğlu siyasi şov peşinde" demiştim.
Kimin haklı olduğu dün itibarıyla ortaya çıktı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Elâzığ'a giderek kameralara birkaç poz verdi ve bölgeden ayrılıp Tunceli'ye gitti. Komünist Partili Belediye Başkanı'nı ziyaret etti ve ortalıktan kayboldu.
"Ne oldu, nereye gitti?" diye merak ederken dün Erzurum'da ortaya çıktı.
Elâzığ’a gidişini davul zurnayla haber veren, Tunceli ziyaretini bir medya ordusuyla birlikte gerçekleştiren İmamoğlu, her ne hikmetse Erzurum'a gidişini kimselere haber vermedi. 
Peki, Başkan'ın tatilde olduğunu nasıl öğrendik?
Erzurum Palandöken'deki bir otelde kendisiyle hatıra fotoğrafı çekilen birkaç kişinin bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşması sayesinde...
Fotoğraflar dün geceden itibaren sosyal medyada dolaşıma girince ve tabii okkalı tepkiler birbirini takip edince Başkan, Erzurum'da kayak tatili yaptığını el mahkûm açıklamak zorunda kaldı.
Gizli tatil ifşa olunca, "Yarıyıl tatili nedeniyle çocuklarım ve eşim ile birlikte dünya güzeli Erzurum’u hissetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi başka bir değer, başka bir cennet" diyerek kendini savunuyor.
Ben size seyir defterindeki durumu anlatayım isterseniz... 
Doğulu olduğum için bilirim o bölgeyi. Erzurum ile Elâzığ’ın arası 5-6 saattir. Her iki ilin arasında da Tunceli vardır. Giderken önce Elâzığ’a ulaşırsınız. Yola devam etmek isterseniz sırasıyla Tunceli'ye sonra Erzurum'a geçersiniz.
Yani güzergâha bakınca Ekrem İmamoğlu sanki Erzurum'a tatil yapmaya giderken Elâzığ ile Tunceli'ye şöyle bir uğramış gibi görünüyor.
Yalnız yaptığı açıklamaya dikkat edin!
Hemen yanı başındaki Elâzığ’da insanlar cehennem hayatı yaşarken, başkan ülkenin cennet köşesine gitmiş kayak yapıyor. 
İşin gülünç tarafı, "Ben tatil yapmaya geldim" demiyor. "Erzurum'u hissetmeye geldim" diyor. 
Bir belediye başkanı düşünün ki tüm Türkiye'nin deprem acısı yaşadığı saatlerde Erzurum'un nasıl bir cennet köşesi olduğunu, kayak yapmanın nasıl bir keyif olduğunu hissetmeye gitmiş.
Hatırlatmak belki sevimsiz bir durum olacak ama bu tür davranışlarına daha önce de rastladık. Başında bulunduğu İstanbul'u sel vurduğunda da tatildeydi. O günlerde de gelip şöyle bir görünmüş, yine tatile gitmişti.
Eskiden İstanbul'un Vasip Şahin isimli bir valisi vardı. Her kar yağdığında öğrencilere kar tatili izni veriyordu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bu durumdan çok etkilenmiş olacak ki her doğal afet sonrası tatil hisleri kabarıyor.
Yarım saat çalışıyor, hop tatile...
Bir bakıyorsun Bodrum'da tatilde. Sonra İstanbul'a iki görünüp hop İzmir'e koşuyor. Sonra İstanbul'da bir iki daha görünüyor, hop Hacı Bektaş Veli anmasında. Uçağı İstanbul'a aktarmalı uğrayan turistler gibi, İstanbul'a bir iniyor, hemen akabinde bir daha tatile çıkıyor. 
Tuhaf olan ne biliyor musunuz?

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Yorumlar 6 Yorum
Günün Manşetleri