SİYASET

Kılıçdaroğlu, milletin iradesi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yandaşı Sözcü Gazetesi'ne sahip çıkarken millet iradesiyle seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı skandal sözlerle hedef aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı basın toplantısı düzenledi.

Gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sözcü Gazetesi'nin Ayasofya'nın açılışını 2020'nin felaketi olarak gösterdiği manşetine yönelik sözlerini hatırlattı.

Erdoğan'ı "sözde cumhurbaşkanı" ifadeleriyle anan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın  Sözcü Gazetesi'ne yönelik sözlerini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, "2020 yılında bir ülkenin sözde cumhurbaşkanı, bir gazeteyi doğrudan hedef gösterip 'ben o gazeteyi okumuyorum, siz de satın almayıp, okumayın' diye çağrı yapıyorsa orada medya üzerindeki vesayeti ve baskıyı düşünün. Sıradan bir kişi bunu söylemiyor, devleti yöneten en tepedeki koltukta oturan zat söylüyor. Bizim cumhuriyet tarihinde bir ilktir ve 21. yüzyılda söylenmiştir. Yine gerçekleri anlatan televizyon kanallarına 10 gün karartma 54 yaptırım cezası uygulanıyorsa oturup düşünmemiz lazım. Bir ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı görevinden istifa ettiği halde 1775 radyo ve televizyon kanalı, 27 saat bakanın istifasını talimat alamadıkları için veremiyorsa oturup düşünmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 8 Yorum
Günün Manşetleri