SİYASET

Kılıçdaroğlu'ndan güldüren CHP Belediyeciliği örneği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy esnafını ziyaret sırasında CHP'li belediyelerle ilgili yaptığı örneklendirme kafaları karıştırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy esnafını ziyaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs nedeniyle yaklaşık bir yıldır kapalı olan ve pandemiden en fazla etkilenenlerin başında gelen esnafın dertlerini dinledi.

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, iktidara yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"CHP'Lİ BELEDİYER OLMASA..."

CHP'li belediyelerde yaşanan maaş sorununu görmezden gelip övgülerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Varolan iktidar otursun kalksın Cumhuriyet Halk Partili belediyelere dua etsin. CHP’li belediyeler olmasa Türkiye’de gerçekten ciddi bir kaos çıkar." ifadeleri ile kendi belediyelerinin Türkiye'de önemli bir yere sahip olduğunu öne sürdü.

İBB'de yaşanan sıkıntılara da değinen Kılıçdaroğlu, konuşmasını "İnsanların evine ekmek götüremediği bir düzen olur mu? Kadıköy Belediyesi de elinden geleni yapmaya çalışıyor, onun da bütçesini zorluyor. İBB de kendine yansıyan şikayetleri karşılamaya çalışıyor. Ama moralimizi bozmayacağız.” sözleriyle sonlandırdı.

Yorumlar 9 Yorum
Günün Manşetleri