SİYASET

Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'nin yüzünü güldürecek haber

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Cumhuriyet Halk Partisi'nin 37'nci olağan kurultayına ilişkin Kemal Kılıçdaroğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 37'nci olağan kurultayı koronavirüs engeline takılmış, Bilim Kurulu'nun önerisiyle ertelenmişti.

Konu, CHP Parti Meclisi'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu, ertelemenin gerekçesini anlatarak kurultay için yakın dönemi işaret etti.

CHP Lideri, "Kurultay için Gamze Hanım, Sağlık Bakanı ile konuştu. Biz kurultayımızı, 'Seyircisiz olarak acaba arenada yapabilir miyiz' diye düşünüyorduk. Ama, 'Kapalı bir yerde yapmanız doğru değildir' diye izin vermediler. 'Açık alanda yapabilirsiniz, sosyal mesafe korunarak' denildi. O çerçevede bir çalışma şu an yapılıyor." dedi.

“YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Koşulların sağlanması halinde kısa bir süre sonra kurultayı yapacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Daha ağır bir tablo önümüze çıkmazsa kısa süre içerisinde kurultayı yapıp sonlandıracağız. Yani yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dün akşam TBMM Genel Kurulu'nda partisinin Manisa Milletvekili Özgür Özel'e yönelik saldırı olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Bugün Parlamento açılırken galiba bir özürle açılacakmış. Şu bir gerçek ki, eleştiriye tahammül edemeyen, demokrasiyi içine sindiremeyen, eleştiriye karşı düşüncesini açıklamaktan aciz; ama kaba kuvvet kullanarak rakibini susturmaya çalışan bir sürecin içine girdik.

Acı ama gerçek. Dolayısıyla her arkadaşımın şunu bilmesini isterim ki, CHP’ye yönelik saldırılar, baskılar artacaktır; ama onların da bilmesi gereken bir şey var. Hangi baskı gelirse gelsin CHP’nin geri adım atmak gibi bir yapısı zaten yoktur. Doğasında da yoktur, tarihinde de yoktur."

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri