SİYASET

Koltuğu sallanan Karamollaoğlu'nun parti sözcüsünden ilk açıklama

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, partisinin kongreye götürüleceği yönündeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi Genel Başkanlığı makamı hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

"GÜNDEMDE BÖYLE BİR KONU YOK"

Aydın, açıklamasında bazı medya organlarında iddia edildiği gibi Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Genel Kurulu'nda genel başkan değişikliği gibi bir gündem olmadığını ifade etti.

Aydın paylaşımlarında şunları kaydetti:

"Son günlerde ekranlarda iktidar ağzı ile konuşan grupların, sanki 'Saadet Partisi Genel Başkanı'na bir müdahale gelecekmiş' gibi algı oluşturma çabalarına şahit olmaktayız. Öncelikle bilinmelidir ki; Saadet Partisi, üzerinde uygulanmak istenen birçok operasyonu geçmişte bertaraf ettiği gibi, bugün de bu ucuz ve basit ayak oyunlarını bertaraf etmesini bilir!

Bizim istişare ve karar kurullarımız olan Yüksek İstişare Kurulumuz ve Genel İdare Kurulumuzun, herhangi bir genel başkan değişikliği gündemi söz konusu dahi değildir. Dışarıdan bir 'operasyon' başlatma niyetinde olanların, asparagas haberleri ise bizi sadece güçlendirmektedir. Genel Başkanımız başta olmak üzere partimizin bütün mensupları, ülkemizdeki kutuplaşma zeminlerini ortadan kaldırmak ve insanımıza hak ve adalete dayalı bir Türkiye'yi tesis etmek için gece gündüz çalışmaktadır ve çalışmaya da devam edecektir."

METE GÜNDOĞAN: ADAYLIK TALEBİM OLMADI

Konuyla ilgili konuşan Mete Gündoğan, herhangi bir adaylık talebinin olmadığını ve tartışmaların kendisi dışında yaşandığını belirtti. Saadet Partisi'nin köklü bir hareketi temsil ettiğini belirten Gündoğan, "Partinin bu tartışmaları aşabilecek bir birikimi var. Kendi potansiyeliyle bu süreci aşacaktır. Oğuzhan Bey de Temel Bey de büyük tecrübelere sahip siyasetçiler ve söylediklerini ciddiye almamız gerekiyor. Tartışmalar partinin yetkili kurumlarınca nihayete erdirilebilir" dedi.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri