SİYASET

Mehmet Metiner'den Bülent Arınç'a sert sözler! Cumhur İttifakı'na sabotaj

Bülent Arınç'ın gündem olan açıklamalarına ateş püsküren AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Arınç'ın sözlerini Cumhur İttifakı'na sabotaj olarak değerlendirdi.

Metiner, dün Habertürk TV'de katıldığı programda "Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım",  "Devran kitabını okudum, Belki Demirtaş hakkında fikriniz değişmeyecek ama Kürtlerin neler yaşadığını anlayacaksınız, Kürtler konusunda fikriniz değişebilir" şeklindeki ifadeleri dikkat çeken Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

Metiner, Twitter hesabından şunları yazdı:

"CUMHUR İTTİFAKI'NA SABOTAJ!"

''Biden iyi. Demirtaş cici. Kitabını herkes okumalı güzellemesi. Kavala haksız yere içeride. Demirtaş da Kavala da bırakılmalı acilen. KHK facia. KHK’dan ihraç edilenler göreve. Bütün bunları kim mi söylüyor? Devlet katından birisi. Cumhur İttifakı'na sabotaj!

"YENİ DÖNEME ROTA ÇİZME CÜRETİNİN ÖTESİNDE BİR ANLAMA SAHİPTİR"

Cumhurbaşkanımızın 'yeni dönem' vurgusu yaptığı bu günlerde Arınç’ın çıkıp bugüne kadar Reis’in ve AK Parti’nin dediklerinin tam tersini söyleyebiliyor olması, yeni döneme rota çizme cüretinin ötesinde bir anlama sahiptir. Bu açıklamalarla çizilen rotanın asıl sahibi bellidir.

"ASIL SAHİBİNİ GÖRÜRSÜNÜZ"

Arınç’ın dediklerinin tıpkısının aynısını kimin ve hangi odakların dillendirdiğine bakınız, çizilmek istenen rotanın asıl sahibini görürsünüz. Sahi Kemal Kılıçdaroğlu’na niye kızıyorsunuz ki bu durumda? Veya Gül-Babacan ve Davutoğlu’na?''

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri