SİYASET

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD'nin Batı Şeria kararına sert tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Batı Şeria’daki İsrail yerleşimleri ile ilgili kararına "Hiçbir geçerliliği olmayacaktı" diyerek sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle konuştu: Hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan açıklamaların da uluslararası hukuk bakımından hiçbir geçerliliği olmayacaktır.

MIKE POMPEO'NUN AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Dışişleri Bakanlığı’nda yaptığı basın toplantısında, "Donald Trump yönetimi Batı Şeria’daki İsrail yerleşimleri artık uluslararası hukuka aykırı olarak görmüyor" açıklamasında bulundu. 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan açıklamaların da uluslararası hukuk bakımından hiçbir geçerliliği olmayacaktır.</p>&mdash; Mevlüt Çavuşoğlu (@MevlutCavusoglu) <a href="https://twitter.com/MevlutCavusoglu/status/1196700679328403457?ref_src=twsrc%5Etfw">November 19, 2019</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Yorumlar
Günün Manşetleri