SİYASET

Millet İttifakı'nda çarşı pazar karıştı!

HDP'nin, CHP'ye 'İttifakımızı duyuralım' çağrısına İYİ Parti'den yanıt geldi.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'dan CHP'ye "gizli' ittifakı" resmileştirme çağrısında bulunmuştu. Buldan, "İttifaklar şeffaf olmalı, açık olmalı, insanlar kimin kiminle ittifak yaptığını bilmeli ve tercihini buna göre yapmalı. Birlikte görüntü vermeli ve hiçbir şeyden korkmamalı. CHP'nin çekingenliğinden çıkması gerek. Cesarete ihtiyaç var bence" ifadelerini kullanmıştı.

"CHP CEVABINI VERSİN"

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, HDP'nin ittifak çağrısına, "CHP cevabını versin. Biz durduğumuz yerde duruyoruz. HDP bizim ittifak bileşenlerimizden birisi değil. Terörle arasına mesafe koyamayan bir siyasal organizasyon Türkiye partisi olamaz." açıklamasıyla yanıt verdi.

Ağıralioğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

HDP önce PKK ile şeffaflaşsın PKK ile arasına mesafe koysun örtülü, örtüsüz gizli kapaklı ne diyorsa bu imaların arkasında esas HDP'nin problemi PKK ile olan örtülü, örtüsüz dolaylı, direk, gizli, açık irtibatını ittifakını nihayetlendirmelidir. Önce çocuklarımızın katillerine katil demeyi öğrenecekler. Ondan sonra siyasi değerlendirmelerin üzerine bir cümle kurabiliriz.

Yorumlar 9 Yorum
Günün Manşetleri