SİYASET

Muhalefetin SMA hastaları üzerinden başlattığı algı operasyonu çöktü

CHP,HDP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek Partisi'nin başını çektiği ve bazı medyatik isimlerin de SMA hastaları üzerinden sosyal medyadan başlattığı algı operasyonu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasıyla çöktü.

100 milyon liralık yılbaşı ikramiyesinin 4 çeyret bilete isabet ettiği ortaya çıkmıştı. Milli Piyango idaresinden yapılan açıklamada 4 çeyrek biletten 1 tanesinin satıldığı  ve Yılbaşı özel çekilişinde satılmayan üç biletin ikramiye tutarı olan 75 TL'nin Varlık Fonu'na aktarıldığı belirtilmişti. 

Paranın Varlık Fonu'na devredildiği açıklamasının ardından sosyal medyada başlatılan algı operasyonu büyük bir hızla yayıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "SMA hastası çocuklarımızı ve ailelerini yıllardır oyalıyorsunuz, oysa sosyal devlet sorun çözen devlettir. Kaynak hazır! Gelin o parayı çocuklarımızın sağlığı için kullanalım. Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklarımız için kullanılsın!" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklar için kullanılsın!" paylaşımında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "SMA hastası çocuklarımız için hükümet harekete geçmeli, hastalığın tedavisi için acilen kaynak sağlanmalı. Milli Piyango’nun 75 Milyon TL’lik ikramiyesi de Varlık Fonu'na aktarılmak yerine SMA tedavisi için kullanılmalı. #smahastalarınınsesiniduy" ifadelerini kullandı.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Hükûmete sesleniyoruz, bakın SMA hastası çocuklarımıza destek için hazır bir kaynak var; Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklar için kullanılsın! #İkramiyeSmalıÇocuklaraVerilsin #Smahastalarınınsesiniduy" paylaşımında bulundu.

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklar için kullanılsın! #İkramiyeSmalıÇocuklaraVerilsin" ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklar için kullanılsın! #İkramiyeSmalıÇocuklaraVerilsin" şeklinde tweet attı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI OYUNU BOZDU!

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "SMA Bilim Kurulumuz aileleri ve aile derneklerini birinci elden bilgilendirmektedir. Ülkemizde tedavi almayan bir tane bile SMA hastamız bulunmamaktadır. Tedavi masraflarının tamamı devletimiz tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri