SİYASET

'PKK ile bağımız yok' diyen Pervin Buldan'ı yalanlayan görüntüleri ortaya çıktı

Gara'da 13 vatandaşımızın şehit edilmesinin ardından, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın "PKK ile ilişkimiz yok" açıklamasını çürütecek fotoğraflar ortaya çıktı

Kandil'de yuvalanan terör örgütü PKK'nın siyası ayağı olan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Meclis'te terör örgütü PKK'nın sözcülüğünü yaparken; 13 vatandaşımızın Gara'da şehit edilmesi olayı ile ilgili de bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştı.

PKK tarafından kaçırılan vatandaşlarımızın serbest bırakılması için yapılan görüşmeler esnasında "PKK biraz misafir edecek, sonrasında serbest bırakacaklar" ifadelerini kullandığı ortaya çıkan Buldan'ın, o dönemde sık sık Kandil'i ziyaret ettiği öğrenildi.

KANDİL'DEN FOTOĞRAF

Terör örgütü PKK ile bağlantılı olmaktan çok direkt terör örgütü PKK'nın kendisi gibi hareket eden Buldan'ın 2015'te Kandil'e yaptığı ziyaretler sırasında sosyal medya hesabından da fotoğraf paylaştığı ortaya çıktı.

SÖZDE ELEBAŞIYLA YAN YANA

Gara'da şehit edilen vatandaşlarımızın kaçırıldığı yıllar olan 2015-16'da terör örgütünün merkezi Kandil'e ziyaretler gerçekleştiren HDP Eş Genel Başkanı, Twitter hesabından örgütün sözde elebaşılarından Cemil Bayık ile yan yana olan bir karesini paylaşmış. Sosyal medyaya "Bir Kandil fotosu da benden olsun :)" cümlesiyle fotoğrafı yükleyen Buldan'ın "PKK ile ilişkimiz yok" yalanı böylece bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

DOKUNULMAZLIĞI KALKIYOR
Geçtiğimiz günlerde hakkında "Kobani olayları" nedeniyle hazırlanan fezlekenin Meclis'e gönderildiği Buldan için dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi. Buldan dokunulmazlığının kaldırılmasının ardından, beraberindeki diğer HDP'li vekillerle birlikte yargılanacak.

Yorumlar 4 Yorum
Günün Manşetleri