SİYASET

Şamil Tayyar Kılıçdaroğlu'nu fena tiye aldı

AK Partili Şamil Tayyar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İran'ın füzeyle düşürdüğü ortaya çıkan Ukrayna uçağıyla ilgili yorumunu sosyal medya hesabında tiye aldı.

İran, Ukrayna Havayollarına ait uçağı 'yanlışlıkla' düşürdüğünü günler sonra itiraf etti. İran Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağının "hassas askeri bir noktanın" üzerinden geçerken "insani hata" sonucu hava savunma sistemi tarafından yanlışlıkla düşürüldüğünü duyurdu.

TAHRAN'A KARŞI PSİKOLOJİK SAVAŞ

Bu açıklamaya kadar nasıl uçağın düştüğüyle ilgili çok sayıda spekülasyonlar ortaya atıldı. Füzeyle düşürüldü iddiasını yalanlayan İran resmi kanalları, ilk gün teknik nedenlerle uçağın düştüğünü açıkladı.

Konuya ilişkin bir değerlendirme de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Önceki akşam Haber Global TV'nin canlı yayınına konuk olan Kılıçdaroğlu, "Uçağın düşürüldüğü iddiası Tahran'a karşı psikolojik bir savaştır" dedi.

"Eyvah eyvah. Iskalamışım, bu dahiyane açıklamayı"

Bu açıklama AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar'ın gündemindeydi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tayyar, "Eyvah eyvah. Iskalamışım, bu dahiyane açıklamayı. İran, aslında itirafıyla ateşlemiş füzeyi!" ifadelerine yer verdi.

şamil tayyar

Yorumlar
Günün Manşetleri