SİYASET

TBMM'nin 15 Temmuz özel programı! Erdoğan da katılacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belli oldu. CHP yapılan hiç bir törene katılmayacağını açıkladı.

TBMM'deki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop katılacak.

BAŞKAN ŞENTOP ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDECEK

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Meclis Başkanı Şentop ve beraberindeki heyet, saat 10.00'da Karşıyaka Mezarlığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'ni ziyaret edecek.

TBMM 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde saat 12.00'de anma töreni düzenlenecek. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop, katılımcılara hitap edecek.

MECLİS BAHÇESİNE KARANFİL BIRAKILACAK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak anma töreni kapsamında 15 Temmuz 2016 gecesi, Meclis bahçesindeki bombanın düştüğü alana karanfil bırakılacak.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duayla devam edecek.

MİLLİ SPORCULARDAN DEMOKRASİ NÖBETİ

Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilden Ankara'ya getirilecek sporcular saat 22.30'da TBMM 15 Temmuz Anıtı önünde demokrasi nöbeti tutmaya başlayacak.

Saat 22.45'te saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak.

TRT'DEN 15 TEMMUZ BELGESELİ

Anma törenleri kapsamında açılış konuşmaları yapılacak, 15 Temmuz gününün anlamının ve öneminin anlatıldığı söyleşiler gerçekleştirilecek. Programda, TRT 15 Temmuz Belgeseli de yayınlanacak.

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR'İN ŞEHADET SAATİNDE BALONLAR UÇACAK

FETÖ'nün darbe girişiminde, darbeci general Semih Terzi'yi vurarak darbe girişimini engelleyen isimlerin başında gelen Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in şehit edildiği an olan 02.16'da kırmızı beyaz renklerdeki balonlar uçurulacak.

HAİNLERİN BOMBALADIĞI YERE ÇELENK BIRAKILACAK

Demokrasi nöbetçileri, Mecliste 15 Temmuz gecesi saat 02.32'de bombalanan alana çelenk bırakacak.

MECLİSTE KUR'AN-I KERİM OKUNACAK

Mecliste, 30 kişiyle Kur'an-ı Kerim hatmi yapılacak ve hatim duası okunacak.

BAKANLIKTAN TOPLU OKUMA ETKİNLİĞİ

Gençlik ve Spor Bakanlığınca dağıtılan Kalkışma isimli kitabın toplu okuma etkinliğinin yapılacak.

TBMM CAMİSİ'NDE SABAH NAMAZI

Meclis'teki anma törenleri, TBMM Camisi'nde sabah namazının kılınması ve şehitler için duaların okunmasıyla sona erecek.

CHP 15 TEMMUZ'DA KAYIP...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de düzenlenecek 15 Temmuz Anma Töreni’ne katılmayacağını açıklamıştı.

Yorumlar
Günün Manşetleri