SİYASET

Türk Ordusu'na 'satılık' diyen CHP'li Başarır çark etti!

Katıldığı bir canlı yayında Türk Ordusu'na 'satılık' diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır gelen tepkiler üzerine sözlerinden çark etmek zorunda kaldı.

2021 bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM'de bir araya gelen Genel Kurul'da, parti grupları sırayla söz almaya devam ediyor.

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı bütçesi üzerine CHP adına TBMM Genel Kurulu’nda, Ali Mahir Başarır söz aldı.

Katıldığı bir televizyon programında "Türk ordusu, Katar'a satılmıştır" ifadelerini kullanan Ali Mahir Başarır'ın milli politikalardan bahsetmesi, Meclis'te hareketlenmeye neden oldu.

"SEN TSK DÜŞMANISIN"

Enerji politikalarında millilik vurgusu yapmasının ardından AK Parti sıralarından Başarır'a, "Önce kendine bakacaksın. Sen asker düşmanısın, asker! Sen Türk Silahlı Kuvvetleri düşmanısın! Herkes seni tanıyor." tepkisi geldi.

"ORDUYA HAKARET EDEN, ŞEREFSİZDİR, ALÇAKTIR"

Başarır'ın, buna karşılık açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

"Ben bu ülkede onurumla şerefimle askerlik yapmış, terhis almış bir insanım. Sen arkadaşlarına bak beyefendi. Hem bedelli askerlik yapıp hem de devletten maaş almış beyefendi.

Benim askerlik terhis belgemde postal kokusu var, senin arkadaşlarında dolar kokusu var, beyefendi.Eğer ki bu ülkede, Allah göstermesin bir savaş çıkarsa, ben milletvekili rozetimi çıkarırım, o üniformayı onurla giyerim beyefendi.

Benim lafımın başını sonunu keserek, bir cümleyle beni linç edemezsiniz beyefendi. Ben o konuşmamda, Mehmetçiğin postalını Katar'a vermem dedim beyefendi. Mehmetçik, asker benim başımın tacı. Orduya hakaret eden şerefsizdir, alçaktır."

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri