SİYASET

Türkiye'den bir Libya resti daha

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 24. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması ödül töreninde yaptığı açıklamada, "Türkiye ne Suriye'de barıştan yana tutumundan ne de Libya ile vardığı mutabakattan kesinlikle geri adım atmayacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 24. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması ödül törenine katıldı.

Türkiye'nin terörün kökünü kazımak için yürüttüğü harekatları eleştirip, yaptırım tehditleriyle durdurmaya çalışanların olduğunu anımsatan Oktay, şöyle devam etti:

"Biz, sınırlarımızın ötesinden ateş ederek vatandaşlarımızın canına kastedenlerin ve bölgeyi dipsiz bir terör kuyusu haline getirenlerin kim olduğuyla değil, ne yaptığıyla ilgileniyoruz. Bu terör odaklarının arkalarında her kim olursa olsun bizim mücadelemiz en güçlü şekilde sürecektir. Türkiye ne Suriye'de barıştan yana tutumundan ne de Libya ile vardığı mutabakattan kesinlikle geri adım atmayacak. Biz deniz komşumuz Libya ile deniz yetki alanlarımızın kesiştiği noktalara dair her türlü ortak karar alma hakkına sahibiz. Bölgenin istikrarı söz konusu olduğunda da gerekli askeri iş birliğini yapar, dostlarımızla yol yürürüz. Tüm adımlarımız uluslararası hukuka ve egemenlik haklarına uygundur; bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir."

Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, emeğin hak ettiği şekilde takdir edilmesine özellikle önem verdiklerini vurguladı.

Yorumlar
Günün Manşetleri