SİYASET

Ümit Özat'tan bomba açıklamalar! Hala FETÖ'cü olan futbolcu ve başkanlar var

3 Temmuz döneminde Aziz Yıldırım'la birlikte mücadele ettiğini söyleyen Ümit Özat, ''Hala FETÖ'cü başkanlar var, FETÖ'cü futbolcular var, FETÖ'cü teknik adamlar var. Kimse kendini saklamasın.'' ifadelerini kullandı.

Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen Ümit Özat, FutbolArena TV'de Aydın Cingöz ile Gündem programına çok konuşılacak açıklamalarda bulundu.

'AZİZ YILDIRIM ABİM GİBİDİR BABAM GİBİDİR'

Fenerbahçe'nin hoca arayışıyla ilgili konuşan Özat, "Fenerbahçe teknik direktörlüğü hakkında açıklama yapmak istemiyorum. Benim mevcut yönetimle bu tarz bir ilişkim yok. Geçmiş yönetimde Aziz Yıldırım ile de bu kadar yakın değildim. İnsanlar koltuktayken dalkavukluk yapan biri değilim. Biz Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz sürecinde yakınlaştık. Zaman zaman kırgınlık olmuştu ama o benim her zaman abimdi. Aziz Yıldırım benim babam gibidir. Bazı dalkavuklar yalakalık olarak değerlendiriyor. Her zaman dostluğumu sürdüreceğim. Şu anki yönetimle benim bir diyaloğum yok. Bir hasetim de yok. İnsanlar bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar." ifadelerini kullandı.

'PARALEL YAPIYLA MÜCADELE EDEN İLK FUTBOLCU BENİM'

Aziz Yıldırım'dan övgüyle bahseden Ümit Özat, "Sanki Aziz Yıldırım başkan adayı, ben de onun peşinden ayrılmıyorum gibi bir algı yaratılıyor. Ben öyle olsaydı antrenör olduğumda peşinden ayrılmazdım. Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz'dan sonra belli bir kavgayı, mücadeleyi beraber verdik. Paralel yapıyla mücadele eden ilk futbolcu benim, başkan olarak da Aziz Yıldırım'dır. Biz 2000 yılından beri mücadele ediyoruz. Fenerbahçe ve ülkemiz için yaptık. Neler çektiğimi ben bilirim, kimlerin yaptığını da biliyorum, aptal değilim. Evet ölene kadar da Aziz Yıldırımcıyım. 2002-2003 yıllarında buna müsait  bir yapılanma vardı. İsimleri ben veremem. İsimleri o dönem Aziz Yıldırım'a vermiştim. Lyon maçı sabahı kahvaltıda, böyle bir tehlike olduğunu, bu tehlike ile başa çıkılması gerektiğini söylemiştim." dedi.

''HALA FETÖ'CÜ OLAN BAŞKANLAR FUTBOLCULAR VE TEKNİK ADAMLAR VAR''

Futbolun içinde hala FETÖ'cü isimlerin olduğunu iddia eden Özat, ''Hala FETÖ'cü başkanlar var, FETÖ'cü futbolcular var, FETÖ'cü teknik adamlar var. Kimse kendini saklamasın. Bana sorsunlar, ben onun kolyesini öpenleri de biliyorum, atletini başına saranları da biliyorum. Gerekli makamlar bana sorsunlar, ben söyleyeyim." şeklinde konuştu.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri