SİYASET

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina'dan skandal Türkiye iftirası!

Doğu Akdeniz'de her geçen günü hem sahada hem de masada güç kaybeden Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu Türkiye'ye skandal iftiralarla saldırmaya devam ediyor.

Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ziyareti öncesi çizgiyi aştı.

Rum haber sitesine konuşan Sakellaropulu, "Ada’daki Türk işgaline son verilmesi ve 'Kıbrıs Cumhuriyeti' hükümranlığının tamamında uygulanması zemininde kapsamlı çözüm bulunması maksadıyla müzakerelerin BM çerçevesinde yeniden başlamasını başarmak için Kıbrıs siyasi liderliğiyle sürekli iş birliği içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

Yunanistan'ın tahriklerini de hiçe sayan Sakellaropulu, "Türkiye ile diplomasi yolunu izliyoruz. Ve iyi komşuluk ilişkilerine mutlak saygı duyuyoruz. Ancak,Türkiye'nin herhangi bir meydan okumasını göğüslemeye ve cevap vermeye her an hazırız." dedi.

Güney Kıbrıs'ta Rum lider Nikos Anastasiadis ile de bir araya gelecek olan Sakellaropulos, Kıbrıs Türklerine yaptığı katliamlarla öne çıkan EOKA’cıların mezarlarını da ziyaret edeceği bildirildi.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri