SPOR

Daum'dan asker selamı ile ilgili müthiş sözler

Türkiye sevdalısı Alman hoca Christoph Daum, asker selamını eleştiren ve bunu ırkçılık boyutuna taşımaya çalışan Alman medyasına tokat gibi cevaplar verdi.

Bir dönem Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'da çalışan Alman hoca Christoph Daum Sport1 Televizyonu'na konuştu.

Türkiye'de askerin çok başka bir yeri ve imajı olduğuna vurgu yapan Daum, Türk ordusunun Alman ordusuna benzemediğini dile getirdi. Yürütülen kampanyanın yanlış olduğuna vurgu yapan Alman teknik adam, Türk askeri hakkında hepimizin göğsünü kabartacak ifadeler kullanırken, Almanlar'ın ön yargılarına da en iyi cevabı verdi:

ORDU TÜRKİYE İÇİN SAYGIN BİR KURUMDUR

"Türkiye'de Türk ordusuna yüksek bir takdir vardır. Türkiye'de 3 kulüpte çalıştım. Süper Lig'de antrenör olarak birkaç yüz oyuncu oynattım ve aynı zamanda yüz civarında futbolcunun asker selamı verdiğine tanıklık ettim. Bunları bizzat kendim yaşadım. Asker, orada Türk ordusunun genel adıdır ve toplumsal imajı çok düzgündür. Ordu Türkiye'de muazzam bir tanıma sahiptir. Mehmetçik Vakfı'na ben de bağışta bulundum. Her Türk, askerine karşı şefkatlidir. Alman Ordusu her zaman tartışmalı bir imajı vardır. Ancak Türk ordusu buna benzemez. "

Yorumlar
Günün Manşetleri