SPOR

Efsane futbolcu Pele tekerlekli sandalyeye mahkum

Pele'nin oğlu Edinho, babasının sağlık durumu hakkında konuştu. Edinho, "Utanıyor, dışarı çıkmak istemiyor. Çok kırılgan, depresyona girdi" dedi

Dünya Kupası'nı 3 kez kazanan ve tüm zamanların en büyük isimlerinden biri olarak kabul edilen Pepe, geçen yıl idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastanede tedavi görmüştü.

İÇİNE KAPANIK VE İSTEKSİZ

79 yaşındaki Brezilyalı efsane, kalçasından sorunlar yaşarken; halka açık alanlarda da tekerlekli sandalye ile görülüyor. Oğlu Edinho, Globo televizyonuna babasının durumuyla ilgili açıklamalar yaptı ve "İçine kapanık ve isteksiz" dedi.

pele

21 yıllık kariyeri boyunca 1.363 maça çıkan ve dünya rekoru olan 1281 gol atan Pele, Brezilya Milli Takımı'yla da 91 maçta 77 kez ağları havalandırdı.

DEPRESYONA GİRDİ

Son yıllarda sağlık sorunları yaşayan ve 2015'te de prostat ameliyatı olan Pele'nin durumuyla ilgili konuşan oğlu, "Düşünün, o bir Kral. Her zaman etkileyici bir figürken, şimdi doğru düzgün yürüyemiyor. Utanıyor, dışarı çıkmak istemiyor. Çok kırılgan. Kalça protezi takıldı; ancak uygun bir iyileşme geçirmedi. Serbest hareket edemiyor ve bu onda bir tür depresyona neden oldu" diye konuştu.

pele

Bu haziran ayında Pele, Meksika'da kazandığı son dünya kupasının 50. yılını kutlayacak.

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri