SPOR

Ersun Yanal: Bunun daha iyisini yapacağız

Golsüz berabere kalınan derbinin ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, "Galatasaray'a karşı ortaya koyduğu tavırla bazı şeyleri gösterdi ancak bunun daha iyisini yapacağız" dedi.

Ligin çok uzun bir süreç olduğunun altını çizen Yanal, "Uzun bir süreci yönetiyoruz, bizim oynadığımız bir oyun var ve bu oyunu geliştirmek zorundayız. Bugün zorluğu yüksek, atmosferi iyi bir maç oynadık. Biz futbolumuzu her gün geçen gün geliştirmek istiyoruz ancak bu çok uzun bir süreç. Derbi kazanmak çok güzel bir şey ancak bunu uzun vadeye yaymak lazım. Henüz istediğimiz seviyede değiliz, gelişmek zorundayız" dedi.

"Daha iyisini yapacağız"

Galatasaray'a karşı ortaya iyi bir tavır koyduklarını vurgulayan Yanal, "Sakat futbolcularımızın bir kısmı iyileşti ancak hala iki kanat oyuncumuz var. Isla yine sakatlandı. Sakat futbolcuarın uzun süre olmaması başka bir dinamik. Biz iyi bir takımız ve iyi oyuncularımız var. Bu takımın oyuncuları, Galatasaray'a karşı ortaya koyduğu tavırla bazı şeyleri gösterdi ancak bunun daha iyisini yapacağız" şeklinde konuştu.

Yanal'dan Deniz Türüç açıklaması

Yanal, ikinci yarının başında oyuna aldığı fakat 90+2. dakikada çıkardığı Deniz Türüç ile ilgili bir soruya, "Herhangi bir problem yok. Ufak değişiklikler var. Çok pozisyon problemi yaşayan bir takım olduğumuz için zaman zaman bu değişiklikler olacak. Deniz, Fenerbahçe'ye uyum sağlıyor. Çok iyi gelişiyor. Yoluna devam edecek." cevabını verdi.

Yorumlar
Günün Manşetleri