SPOR

Fatih Terim'e Koronavirüsü kim bulaştırdı? Doktorundan olay açıklama! Fatih Terim'in son sağlık durumu nasıl?

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, koronavirüs karantinasında. Fatih Terim'in koronavirüse yakalanması spor camiasında çok konuşuldu, TFF konuyla ilgili suçlandı. Peki Fatih Terim'in doktoru ne dedi? Fatih terim'e korona virüsünü kim bulaştırdı?

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladıktan sonra durumunun iyi olduğunu sevenlerinin kendisini merak etmemesi gerektiğini belirtmişti.

Fatih Terim’le ilgilenen doktorlardan biri olan Prof. Dr. Celalettin Kocatürk, tecrübeli teknik adamın son durumuyla ilgili bazı bilgiler paylaştı.

''Spor camiasından bu hastalığı olan birileriyle teması var''

Bir televizyon kanalının canlı yayınına bağlanan Kocatürk, “Virüsün Fatih Terim’e nasıl bulaştığıyla ilgili bulgular var ama bunu paylaşmak ne kadar doğru... Spor camiasından bu hastalığı olan birileriyle teması var. O kişilerde de tespit edildi. Fatih Terim’in şu an durumu iyi. İnşallah böyle devam eder” ifadelerini kullandı.

''Ağır seyredecek diye bir şart yok''
Fanatik'te yer alan habere göre; Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Alpay Azap ise Terim’in yaşı dolayısıyla ciddi bir sorun yaşayıp yaşamayacağı hakkındaki soruya, “60 yaşın üzerindeki insanlarda bu virüs mutlaka ağır seyredecek diye bir şart yok. Bunu hafif geçirenler de olacak” cevabını verdi.