SPOR

İngiltere'de koronavirüs paniği! Tekrar başlıyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin gevşetilmesi kararını ertelediklerini duyurdu.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkedeki vakaların artması üzerine düzenlediği basın toplantısında, tedbirleri gevşetme konusunda erteleme yapacaklarını açıkladı.

Johnson, "Frene basmamız gerekiyor, önlemlerin gevşetilmesini erteliyoruz" ifadelerini kullandı.

NORMALLEŞME 15 AĞUSTOS'A ERTELENDİ

İngiltere’nin kuzeyindeki artışlar nedeniyle bölgesel önlemler alındığını belirten Johnson, 1 Ağustos’ta önlemlerin gevşetilmesiyle açılması planlanan bowling salonları, buz pateni pistleri ve kumarhaneler gibi mekanların açılmasının en az 15 Ağustos'a kadar erteleneceğini duyurdu.

"DAHA FAZLA GEVŞEME VAKALARI ARTIRIR"

Basın toplantısında konuşan İngiltere Sağlık Direktörü Chris Whitty de, ellerindeki istatistiklere göre önlemlerin gevşetilmesinin sınırlarına ulaştıklarını, daha fazla önlem gevşetmeleri durumunda vaka sayısının hızla artabileceğini belirtti. Düğünlere getirilen kısıtlamaların gevşetilmesi de aynı şekilde ertelenecek.

İngiltere'de halkının büyük çoğunluğu ve uzmanlar, ülkenin salgından bu kadar etkilenmesinde, sürü bağışıklığı konusunda ısrarcı davranan Boris Johnson’u sorumlu tutuyor.

Yorumlar
Günün Manşetleri