SPOR

Volkan Demirel'den derbi öncesi fitili ateşleyen açıklama: Sokaktan 11 kişi toplasak yine yeneriz

Cumartesi günü saat 19.00'da Galatasaray'ı kendi evinde ağırlayacak olan Fenerbahçe'nin teknik heyetinde görev alan eski kaleci Volkan Demirel, derbiyi işaret ederek ''Dışarıdan 11 adam toplasak, gel desek, onlar da toplasa yine biz kazanırız.'' dedi.

Fenerbahçe'nin uzun yıllar kaleciliğini yapan ve şimdi sarı-lacivertli takımın teknik ekibinde bulunan Volkan Demirel, hafta sonu oynanacak derbi öncesi FBTV'ye konuk oldu.

Volkan Demirel, "Fenerbahçeliler bu takıma güvenmeye devam etsin. Ben bu takımı, havasını biliyorum. Fenerbahçe taraftarı rahat olsun, hafta sonu onlar için bayram olacak. Geçen sene bir istisna oldu. Derbi galibiyetine bir sene ara verdik. 20 senede bir olur, belki 50 senede bir olur. Bundan sonra hiç olmayacak. Yine bir seri yakalayacağız." dedi.

''MELO'YU İYİ ANALİZ ETTİM''

İşte Volkan Demirel'in açıklamaları;

Felipe Melo, bana iki penaltı attı. Birini ben kurtardım, birini dışarı attı. Melo'yu iyi analiz ettim. Elini havaya kaldırırsa, ayak içi sola vuruyor yerden, hareket yapmıyorsa düz vuruyor.

O yüzden kurtardım ve güldüm. Bir Galatasaray maçında Garry Rodrigues'in bir pozisyonunu, topuğuma çarparak kurtardım. 'Şanslıyım' dedim. Gazeteler 'Ben buradayım' dediğimi yazmış.

''BEŞİKTAŞ'TAN TEKLİF ALDIM GALATASARAY'DAN ALMADIM''

Dışarıdan ukala gibi görünüyorum ama değilimdir. Çok duygusalımdır. Beşiktaş'tan teklif aldım. Galatasaray'dan almadım. Beşiktaş'ın beni istedikleri dönemler oldu ama Fenerbahçe'ye hiçbir zaman rakip olmak istemedim.

''DIŞARIDAN 11 ADAM TOPLASAK, GEL DESEK, ONLAR DA TOPLASA YİNE BİZ KAZANIRIZ''

Fenerbahçe'ye imza attığım sene Galatasaray'ı 6-0 yendik. O maçı locada izledim. O formayı giyip sahaya çıkan her Fenerbahçeli derbiyi kazanmak için çıkar. Dışarıdan 11 adam toplasak, gel desek, onlar da toplasa yine biz kazanırız.''

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri